

The 4Baby Origin stroller features a convertible design that transitions from a seat unit to a newborn bassinet with a simple clip system. It includes a reversible seat that easily switches from parent-facing to forward-facing, offering flexibility for your growing baby.
Please stop using the bassinet once your child can sit up unaided. The bassinet is designed for children weighing up to 9kg.
| Product Dimension (cm) | 108H x 62W x 94L |
| Product Weight (kg) | 9.6 |
| Package Dimension (cm) | 62L x 92H x 48W |
| Package Weight (kg) | 12.6 |
| Country Of Origin | CHINA |
| Seat Liner | Yes |
| Toddler Seat | No |
| Facing | Forward & Rear |
| Folded Dimensions | 62x48x92 cm |
| Number Of Wheels | 4 Wheels |
| Snack Tray | No |
We offer an exchange, store credit or refund within 30 days of purchase or, an exchange or store credit after 30 days. For members of BBfamily, it's extended to 60 days. Terms and conditions apply.
Excluded from returns:
View our full Change of Mind Returns Policy here.