

The Britax One2 stroller is a lightweight single to tandem stroller designed for one or two children.
The main seat converts to a lie-flat bassinet, and this stroller is travel system compatible for easy transition from car to stroller without waking your little one.
Other features include an extra-large 12kg storage basket, easy fold action, all-wheel suspension, and an adjustable handlebar to suit your height and comfort.
With multiple configurations, you can customise your One2 to best suit your family's needs.
The Britax One2 stroller is a lightweight single to tandem stroller designed for one or two children.
The main seat converts to a lie-flat bassinet, and this stroller is travel system compatible for easy transition from car to stroller without waking your little one.
Other features include an extra-large 12kg storage basket, easy fold action, all-wheel suspension, and an adjustable handlebar to suit your height and comfort.
With multiple configurations, you can customise your One2 to best suit your family's needs.
| Product Dimension (cm) | 120H x 66W x 95L |
| Product Weight (kg) | 11.6 |
| Package Dimension (cm) | 30L x 77.5H x 56W |
| Package Weight (kg) | 14.55 |
| Country Of Origin | CHINA |
| Seat Liner | No |
| Toddler Seat | No |
| Snack Tray | No |
| Product Dimension (cm) | 120H x 66W x 95L |
| Product Weight (kg) | 11.6 |
| Package Dimension (cm) | 30L x 77.5H x 56W |
| Package Weight (kg) | 14.55 |
| Country Of Origin | CHINA |
| Seat Liner | No |
| Toddler Seat | No |
| Snack Tray | No |
We offer an exchange, store credit or refund within 30 days of purchase or, an exchange or store credit after 30 days. For members of BBfamily, it's extended to 60 days. Terms and conditions apply.
Excluded from returns:
View our full Change of Mind Returns Policy here.
We offer an exchange, store credit or refund within 30 days of purchase or, an exchange or store credit after 30 days. For members of BBfamily, it's extended to 60 days. Terms and conditions apply.
Excluded from returns:
View our full Change of Mind Returns Policy here.