

Compact and thoughtfully designed, the B-Compaq car seat is perfect for small cars and growing families. With a protective shell and a space-saving design, it fits seamlessly into smaller vehicles or multi-seat configurations, offering reliable safety features for peace of mind.
B-Compaq combines comfort, safety, and style, making it easy to install and adjust as your child grows. The LUX COLLECTION features soft, high-quality fabrics with modern designs, adding a touch of elegance and comfort to your parenting journey.
Compact and thoughtfully designed, the B-Compaq car seat is perfect for small cars and growing families. With a protective shell and a space-saving design, it fits seamlessly into smaller vehicles or multi-seat configurations, offering reliable safety features for peace of mind.
B-Compaq combines comfort, safety, and style, making it easy to install and adjust as your child grows. The LUX COLLECTION features soft, high-quality fabrics with modern designs, adding a touch of elegance and comfort to your parenting journey.
| Product Dimension (cm) | 68.5H x 44W x 52L |
| Product Weight (kg) | 9.9 |
| Package Dimension (cm) | 54L x 72H x 46W |
| Package Weight (kg) | 10.6 |
| Seat Protector | No |
| Country Of Origin | CHINA |
| Additional Side Impact Protection | Yes |
| Storage Pocket | No |
| Hood | No |
| Isofix Compatible | Yes |
| Cup Holder | No |
| Facing | Forward & Rear - Extended (Up to 30 Months) |
| Travel System Compatible | No |
| Inbuilt Harness | Yes |
| Seat Insert | Yes |
| Arm Rest | No |
| Product Dimension (cm) | 68.5H x 44W x 52L |
| Product Weight (kg) | 9.9 |
| Package Dimension (cm) | 54L x 72H x 46W |
| Package Weight (kg) | 10.6 |
| Seat Protector | No |
| Country Of Origin | CHINA |
| Additional Side Impact Protection | Yes |
| Storage Pocket | No |
| Hood | No |
| Isofix Compatible | Yes |
| Cup Holder | No |
| Facing | Forward & Rear - Extended (Up to 30 Months) |
| Travel System Compatible | No |
| Inbuilt Harness | Yes |
| Seat Insert | Yes |
| Arm Rest | No |
We offer an exchange, store credit or refund within 30 days of purchase or, an exchange or store credit after 30 days. For members of BBfamily, it's extended to 60 days. Terms and conditions apply.
Excluded from returns:
View our full Change of Mind Returns Policy here.
We offer an exchange, store credit or refund within 30 days of purchase or, an exchange or store credit after 30 days. For members of BBfamily, it's extended to 60 days. Terms and conditions apply.
Excluded from returns:
View our full Change of Mind Returns Policy here.